Dzień Fotografii

18. listopada mieliśmy okazję organizować wielkie święto fotografii – czyli cykl prelekcji i warsztatów poświęconych szeroko pojętej tematyce fotograficznej.

W programie Dnia Fotografii przewidzieliśmy sporo atrakcji. W holu wydziału na studentów czekały 2 wystawy fotograficzne – jedna z kolażami ze zdjęć, które zrobiliśmy przez rok działalności, a druga ze zdjęciami, które zwyciężyły w organizowanym przez nas konkursie pt. „Wolność. Kocham i rozumiem”.  Wystawy te będziecie mogli oglądać z pewnością do końca tygodnia.
Gwoździem programu były jednak zajęcia. Na wykładzie nauczyciela z Klubu Formaty mogliśmy posłuchać o możliwościach i funkcjach aparatu. Na zajęciach z Mariuszem Foreckim przyjrzeliśmy się fotografii telefonem komórkowym. Trzeba przyznać, że po wydrukowaniu niektórych ze zdjęć mieliśmy wątpliwości czy aby na pewno zrobiono je telefonem. Natomiast wieczorem czekały nas wielogodzinne  warsztaty z fotografii na szkle, które przeprowadził bardzo pozytywny Krzysztof Brudniak. Nie ukrywamy, że to właśnie te zajęcia sprawiły nam najwięcej radości. W końcu nie często ma się namacalną okazję przenieść się prawie 150 lat wstecz, a w dodatku poczuć się jak zawodowy chemik 😉
Serdecznie zapraszamy do fotorelacji, która lepiej niż słowa odda to, co się wczoraj działo.

Zdjęcia: Nastya Grinman