Powitanie Chińskiego Nowego Roku Kozy

Z okazji święta Chińskiego Nowego Roku Kozy, Instytut Konfucjusza przygotował na ten dzień specjalne atrakcje. Odbyły się one 07.03.15 r. w Nowej Gazowni o godzinie 15:00. Można było posłuchać wielu interesujących wykładów m.in. o muzyce chińskiej, Operze Pekińskiej i teatrze dramatycznym w Chinach.  Pomiędzy wykładami uczestnicy mieli okazję obejrzeć sztuki walki w wykonaniu mistrzyni Chin, trenerki Polskiego Związku Wushu, He Xijing oraz w wykonaniu TAICHI SCHOOL. W specjalnych namiotach zdradzano tajniki  zaparzania herbaty, chętni mogli zmierzyć się w rozgrywkach w chińskich szachach oraz poćwiczyć kaligrafię. Nie brakowało również atrakcji dla dzieci, które w osobnym pokoju poznawały chińskie znaki zodiaków i uczyły się podstawowych słów poprzez kolorowanki i wycinanki. Na koniec odbył się niezwykły pokaz laserów, a później można było skosztować chińskiej kuchni. Apetytu nie brakowało!