Dni Turystyki na WNGiG

W minionym tygodniu mieliśmy okazję uczestniczyć w XIII Dniach Turystyki – festiwalu podróżniczym organizowanym przez studentów I i II roku Turystyki i Rekreacji. 17 i 18 marca WNGiG zamieniło się w centrum podróżniczych atrakcji, takich jak ścianka wspinaczkowa, warsztaty z języka hiszpańskiego, liczne konkursy.
Obydwa dni obfitowały w liczne prelekcje mniej i bardziej doświadczonych podróżników. Punktem kulminacyjnym pierwszego dnia była prelekcja z Elżbietą Dzikowską – historyczką sztuki, sinolożką, podróżniczką, reżyserką i operatorką wiele filmów dokumentalnych, twórczynią popularnego, podróżniczego programu telewizyjnego – Pieprz i wanilia.
Natomiast drugiego dnia aula wypełniła się osobami czekającymi na  Aleksandra Dobę – polskiego podróżnika, kajakarza, który po raz pierwszy w historii dzięki sile swoich mięśni przepłynął dwukrotnie Atlantyk a kontynentu na kontynent. Nie zabrakło wspólnych zdjęć oraz ciekawych dyskusji.
Gratulujemy kolegom z Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych tak udanego wydarzenia i czekamy na kolejną edycję imprezy!