Konflikt na Ukrainie oczami reportera. Spotkanie z Arletą Bojke

Dziś na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa gościliśmy niezwykłego gościa, a mianowicie dziennikarkę, która sama jeszcze nie tak dawno spędzała sporo czasu w murach naszej uczelni.
Arleta Bojke to reporterka i dziennikarka TVP. Zanim wyjechała do Moskwy zajmowała się w „Wiadomościach” TVP1 tematyką międzynarodową. Relacjonowała takie wydarzenia, jak wyjście Alego Agcy z więzienia, zatrzymanie Romana Polańskiego w Szwajcarii, proces Josepha Fritzla w Austrii, wybory w Niemczech, Rosji czy na Ukrainie. Jako korespondentka TVP w Moskwie relacjonowała m.in. wydarzenia związane z katastrofą smoleńską, wybory parlamentarne w 2011 r., wybory prezydenckie w 2012 r., falę protestów 2011-2012. Przeprowadziła rozmowy m.in. z prezydentem Białorusi, Aleksanderm Łukaszenką; patriarchą Moskwy i Wszechrusi Cyrylem; prezydentem Gruzji, Micheilem Saakaszwilim (za jego urzędowania); premierem Gruzji, Bidziną Iwaniszwilim (za jego urzędowania); premierem Ukrainy, Arsenijem Jaceniukiem (tuż przed objęciem przez niego urzędu). Po zakończeniu pracy na placówce w Moskwie, relacjonuje m.in. wydarzenia na Ukrainie.

Spotkanie składało się z dwóch części – oficjalnej, która przyciągnęła tłumy zainteresowanych oraz nieoficjalnej, składającej się z warsztatów dziennikarskich dla studentów.