SAF na Dniach Fotografii Politechniki Poznańskiej

19-21 marca odbyły się Dni Fotografii na Politechnice Poznańskiej, na których mieli zaszczyt przekazać swoją wiedzę   członkowie SAF-u- Katarzyna Kónikowska oraz Tomasz Kaczmarek.

Dni Fotografii to trzy dni warsztatów i wykładów dotyczących szeroko pojętej fotografii.
19 marca w w świat „Emocji w portrecie” wprowadziła nas Katarzyna Kónikowska. W  czasie cieszących się dużą popularnością warsztatów, prelegentka zaprezentowała techniki wywoływania zdjęciami emocji u widza, współpracy z modelką, a także techniczne aspekty zdjęć portretowych. Nie zabrakło praktycznej części zajęć- uczestnicy wykorzystali nabytą wiedzę robiąc sobie wzajemnie zdjęcia, występując zarówno w roli fotografa jak i modela. Całość zakończyło wspólne omawianie zdjęć oraz wybór najlepszych ujęć.
20 marca warsztaty na temat „Fotografii w animacji poklatkowej” poprowadził Tomasz Kaczmarek.  Prowadzący przekazał wiedzę na temat kreatywnego wykorzystania fotografii, użycia animacji w kampaniach reklamowych oraz tworzenia krótkich filmów w programach graficznych. Na koniec uczestnicy zrealizowali wspólną animacje w technice time-lapse.