Urban Day na WNGiG!

W środę 28 października 2015 roku miałam przyjemność uczestniczyć w Urban Day zorganizowanym przez Akademickie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej na WNGiG.

Tegoroczne święto urbanistów upłynęło pod znakiem rozważań nad „Niepełnosprawnymi, pełnoprawnymi użytkownikami miasta”. Przed południem nastąpiło uroczyste otwarcie oraz przybliżenie nam tematu Współczesnego miasta dla ludzi według Jana Gehla.
Pierwszą prezentację poprowadził dr inż. Przemysław Ciesiółka. Następnie członkinie koła Gospodarki Przestrzennej opowiedziały o swoim dziele jakim jest stworzenie Poznańskiej Mapy Barier. Po krótkiej przerwie spotkaliśmy się z Arkadiuszem Borkowskim ze Stowarzyszenia Inwestycyjnego dla Poznania, który wygłosił referat pt. Miasto niepełnosprawne.
Kolejnym tematem jaki został poruszony przez Piotra Leśniewskiego – pełnomocnika ds. osób z niepełnosprawnościami PSS UAM był: Dobre praktyki rozwiązań dla osób z niepełnosprawnościami stosowanymi na UAM w Poznaniu.
Pierwszy dzień zamknęła prezentacja pt. Savoir vivre w kontekście osób niepełnosprawnych.
Drugiego dnia na uczestników Urban Day czekała część praktyczna. Przeprowadzili oni wizję w terenie dzięki czemu zobaczyli z jak wielkimi problemami borykają się osoby niepełnosprawne w Poznaniu.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *